Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Exekuce nemovitosti

Vloženo: 06.06.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chci se ujistit, zda je nemožné, aby byla podána exekuce na byt, který je v mém vlastnictví za dluh mého bratra,na kterého bude exekuce uvalena. Dluh u fyzické osoby způsobil jen můj bratr, já sama vůči této osobě žádný závazek nemám. bratr má trvalé bydliště na mé adrese. Předpokládám tedy, že exekuce může být vykonána pouze v rozsahu jeho movitého majetku, který má zde uložen. Vlastnictví bytu se však exekuce nemůže dotknout, pokud já sama nemám vůči věřiteli dluh. Prosím o potvrzení tohoto názoru. Děkuji 

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
je to tak, jak uvádíte. Pokud se sama věřiteli nezavážete, tj. nepodepíšete např. že za dluh bratra ručíte, pak exekuce nemůže postihnout byt, který je ve Vašem výlučném vlastnictví pro dluhy Vašeho bratra, i když zde má Váš bratr bydliště. Exekutor však, jak správně uvádíte, může provést ve Vašem bytě mobiliární exekuci, tj. provést soupis věcí, u kterých se domnívá, že náleží Vašemu bratru.
 
 S pozdravem,
 
Tým IuRe
 

Partneři

 

European Digital Rights