Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Exekuce nemocniční polatky

Vloženo: 01.11.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, přišla mi 2x exekuce, kvůli nezaplacení 30,- Kč za nemocniční polatek, na dohromady nějakých 28 000. Dočetl jsem se, že ústavní soud, některé takové exekuce zrušil. Jedná se o vykonavatele Dalibora Mliku, úřad Klatovy, který je celkem známý co se týče nemocničních poplatků. Mám nějakou šanci na to zrušení a odpuštění této exekuce ? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den
 
Ústavní soud v roce 2013 vydal sice průlomový nález ve věci nemocničních poplatků, ten se ale týkal pouze poplatku za hospitalizaci v nemocnici ve výši 100,- Kč za den, kdy ÚS dospěl k závěru, že zvýšení tohoto poplatku ze 60,- Kč na 100,- Kč je protiústavní a tento, a pouze tento poplatek, zrušil.
 
Starších poplatků za pobyt v nemocnici ve výši 60,- Kč ani Vašeho poplatku ve výši  30,- Kč vybíraného v letech 2008 až 2014 praktickými lékaři a ambulancemi, se nález ÚS netýká a lze je tedy stále po neplatičích těchto poplatků bohužel vymáhat.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights