Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce a nájemné

Vloženo: 24.01.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chci se zeptat, po srážkách exekucí ze mzdy mi nezbude ani na zaplacení nájemného. Jsem pečovatel v domově důchodců, vydělám cca 15000 Kč čistého. Srazí mi z platu přes 5000 korun a nájem mám 10 000 korun. Nejenže nezaplatím nájemné, ale nemám na jídlo a další. Dá se s tím něco dlat? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

neznáme podrobnosti případu, tedy podáváme pouze obecnou informaci. V případě, že se povinný bez své viny ocitl přechodně v takovém postavení, že by neprodlený výkon rozhodnutí mohl mít pro něho nebo pro příslušníky jeho rodiny zvláště nepříznivé následky a oprávněný by nebyl odkladem výkonu rozhodnutí vážně poškozen, může soud rozhodnout o odkladu exekuce (ust. § 266 odst. 1 občanského soudního řádu).
Návrh na odklad exekuce se podává u exekutora, který exekuci vede.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights