Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Exekuce na účtě

Vloženo: 20.09.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, Mám takový problém. Dlužila jsem 204000kc ktere jsem postupne splácela. Bohužel poslední 3 měsíce mi na splátky nezbylo. Dlužná částka je 60 000Kc,. Podnikám. Mám eurový a korunový účet. V tuto chvíli mam na obou účtech blokaci na tu samou exekuci (60 000kc) ve výši 204 000Kc čili 408 000Kč. Je toto jednání oprávněné? BOhužel mi to znemožňuje dále podnikat. Nevím, zda mám jako dlužník vůbec nejaká práva v tomto státě. Snažím se dluhů zbavit ale ted nejak nevim jak dal. Blokace 400 000Kc je proste likvidacní. Uplný gol je, že na jednom z techto dvou účtů už mám dokonce zústatek 204 000 a na druhem 20 000Kc a přesto jsou oba stale zablokovány kvuli 60 000 Děkuji za jakoukoliv radu popř pomoc jak se branit? Mám-li vůbec nárok se bránit Z.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
soudní exekucí je možné postihnout i peněžní prostředky uložené na bankovním účtu podnikatele, a to i na několika podnikatelských účtech. K uspokojení věřitele pak samozřejmě nebude vymáháná částka stržena z takových účtů několikrát, ale pouze do celkové výše vymáhaného dluhu. Pokud by se přeci jen stalo, že bude z některého bankovního účtu povinného stržena na úhradu dluhu částka v době, kdy již byla stržena z jiného účtu, bude exekutor povinen takovou částku povinnému vrátit.
Dovolujeme si upozornit, že pokud se na Vašem bankovním účtu nachází částka, která dostačuje k uspokojení zbylého vymáhaného dluhu, máte dle ust. § 304 odst. 3 občanského soudního řádu právo sama provést úhradu vymáhané povinnosti na účet soudního exekutora. Pro takový případ totiž neplatí zákaz dispozice s prostředky na účtu se nacházejícími.

 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights