Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce na účet po zaplacení dlužné částky

Vloženo: 21.06.2021
Text otázky: 

Dobrý den,v květnu jsem ukončila insolvenci se splatností 100%,ale banka mi stále blokuje účet již na zaplacené exekuce.Panu exekutorovi se nemohu už dva týdny dovolat a ani na email neodpovídá.U insolvenčního správce mi bylo řečeno že musím sepsat výzvu k ukončení ale nikdo mi není schopen říct jak aby mi to pak nebylo vráceno zpátky že mi tam něco chybělo. Poraďte co teď ... Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud soud ve Vaší věci rozhodl o osvobození od placení pohledávek a pokud pohledávka, pro kterou se exekuce vede spadá pod pohledávky od jejichž plnění jste byla osvobozena, můžete podat návrh na zastavení exekuce. Návrh se podává u exekutora, a to písemně (tj. doporučeným dopisem). Vzor návrhu na zastavení exekuce naleznete na našich webových stránkách ve vzorech podání.
Ohledně komunikace s exekutorem uvádíme, že exekutora je potřeba kontaktovat písemně, nejlépe doporučeným dopisem.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights