Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce na plat a majetek.

Vloženo: 07.12.2017
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den,chci se zeptat,na moji osobu je vedeno vice exekuci najednou,ale jiz dva roky pracuji a mam exekuci na plat,kazdy mes mi jde vse pres ziv.minimum tedy pres 9800kc.Tedy vse pres tuto castku jde na exekuce.Do tet sem zil v domeni ze exekuce platim a nemusim mit tedy strach ze mi prijde exekutor domu a bude mi jeste chtit zabavit majetek?!Kdyz sem se ho ptal proc je mi tedy strhavana exekuce z platu,rekl ze nevi!Takze moje otazka je takova,muze mi jeste ke srazkam ze mzdy zabavit jeste majetek?mam dve deti,pritelkyne je tet na rodicovskem prispevku,platime najem,stravu,skolu atd...Je tedy v jejich moci mi jeyte zabavit majetek?kzery tedy podle mne nema zadnou hodnotu?dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
pokud již exekucí postižený majetek povinného (ve Vašem případě mzda) nedostačuje k uhrazení vymáhaného dluhu, může exekutor provést exekuci i některým z dalších způsobů provedení exekuce, např. "prodejem movitého majetku" nacházejícího se v obydlí povinného, prodejem nemovitostí, nebo třeba i obstavením jeho bankovních účtů. 
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights