Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce na mzdu i bankovní účet

Vloženo: 08.09.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda po souhlasu v bance, aby zadržené peníze odeslala na účet exekutora (odeslala celu částku 9227kc), mi pak exekutor vrátí přeplatek peněz, které nechává strhávat mzdovou účetní (5600kc). Jelikož jsem doposud zaplatila necelých 15 tisíc a dluh je jen 9227kc. Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud jste na exekuci uhradila více, než je vymáhaná částka, měl by Vám tento přeplatek exekutor vrátit. V případě, že by celou částku exekutor vyplatil oprávněnému, přeplatek je povinen vrátit oprávněný.
V případě, že Vám přeplatek nebude vrácen dobrovolně, můžete se obrátit na soud se žalobou o vydání bezdůvodného obohacení. Žaloba bude směřovat proti tomu, kdo přeplatek zadržuje (tj. exekutor nebo oprávněný).

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights