Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

exekuce na komunalni sluzby

Vloženo: 10.04.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

mam exekuci za komunalni sluzby .neziju v cechach a byt jsem radne odevzdala .zustal mi pouze trvaly byt v oncanskem prukaze ktery mi uz propadl .ziju 12let v anglii .nemam v planu v budocnu se vratit .zde ma resident a budu si vyrizovat anglicky pas .co mam delat prosim .

Text odpovědi: 

Dobrý den,

skutečnost, že jste se z České republiky trvale odstěhovala, nemá vliv na vzniklý dluh na komunálních službách, ani na případný jiný dluh, který Vám na území České republiky vznikl. Za účelem vymožení dluhu tedy lze exekuci vést, a to dokonce i v zahraničí. Jelikož exekuce může probíhat až do úplné úhrady dluhu, přičemž do této doby mohou narůstat i náklady exekuce, doporučujeme dlužnou částku co nejdříve vyrovnat.

V případě, že byste splňovala některý z důvodů pro zastavení exekuce uvedený v ust. § 268 občanského soudního řádu, můžete také podat návrh na zastavení exekuce.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights