Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce na firmu

Vloženo: 17.02.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, měla bych dotaz. Může exekutor přijít domů k jednateli společnosti na kterou byla zahájena ecekuce? V jednom z případů ecekuce si přišly k jednateli domů pro automobil. Jak dále postupovat, musí mumožnit přístup do domu? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel nám nejsou známé konkrétní okolnosti případu, proto uvádíme pouze obecnou informaci. Jelikož je jednatel statutárním orgánem povinné společnosti, může jej exekutor z tohoto titulu kontaktovat.
V případě, že automobil náleží povinné společnosti, může být tento automobil postižen exekucí.
Pokud se v bydlišti jednatele nachází také sídlo společnosti, může exekutor do této nemovitosti - sídla společnosti vstoupit.
Exekutor může ve smyslu ust. § 326 občanského soudního řádu postihnout veškeré věci povinného, a to i věci umístěné v takových místnostech, ke kterým povinný nemá žádný právní vztah. Podstatným v takovém případě je pouze to, že povinný má tyto věci v předmětných místnostech umístěné. Exekutor má právo do takových místností vstupovat (ust. § 325b odst. 2 občanského soudního řádu).

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights