Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce na automobil

Vloženo: 08.01.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, v roce 2019 jsem koupila automobil přes známého. Chvíli poté mi přišel dopis na email, že dané vozidlo má na sebe exekuci od roku 2017 a ať předložím listiny potřebné k vedení řízení a ke sdělení skutečností významných pro řízení. Tak jsem poslala veškeré papíry které jsme při koupi dělali. Ptala jsem se známého, kterému se stalo něco podobného a ten mi říkal, že mu odepsali zpět ať odevzdá auto. Tak jsem čekala, že mi něco podobného přijde, ale do teď mi nic nepřišlo. Soudní exekutor mi nezveda telefon, abych zjistila jak na tom auto je. Poradíte mi co mám dál dělat? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

jelikož Vám není známo, zda exekuce již byla ukončena či nikoliv, nelze vyloučit, že exekutor přistoupí k zabavení vozidla a Vás vyzve k jeho vydání. Do doby skončení exekuce nemůžete s vozidlem nijak nakládat, tj. například jej prodat. Doporučujeme abyste se na exekutora obrátila písemně, nikoliv telefonicky. Po telefonu navíc exekutor pravděpodobně ani žádnou informaci nevydá.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights