Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce - mobilní majetek

Vloženo: 09.05.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,

Před pár dny přišel do bytu mé matky exekutor s tím, že mám dluh a začal označovat majetek, patřící mojí matce. Když jsem mu dal nějakou finanční částku, odešel a majetek nevzal, problém je v tom, že exekucí mám víc. Může přijít jiný exekutor a vzít označené věci i když jeden dluh splácím?
A poté bych potřeboval poradil, chtěl bych nechat vyškrtnout majetek mé matky, aby o něm nepřišla, ale ona jej koupila z druhé ruky přes bazar. Kdybych kontaktoval prodejce a dokázal s ním sepsat nějaký papír o tom, že matka nábytek nakoupila, musím jej nechat nějak potvrdit? Aby byl pro exekutora platný?

Předem děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

nelze vyloučit, že movitý majetek bude nakonec v rámci té samé, nebo jiné exekuce zabaven.
Pokud Vám prodejce vystaví potvrzení o nákupu movitých věcí, mělo by toto potvrzení obsahovat alespoň identifikační údaje prodejce(jméno nebo název, místo/sídlo podnikání, IČO), dostatečnou identifikaci zakoupených věcí a také by z něj mělo být patrno, že tyto věci pořídila právě Vaše matka.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights