Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce manželky při mém oddlužení

Vloženo: 26.07.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,před dvěma lety jsem vstoupil do oddlužení a jeden věřitel/banka/ byl přednostně uspokojen zajištěnou pohledávkou.Dům prodal za zlomek ceny a prodal pohledávku ,na níž je ručitelem moje manželka nějaké inkasní společnosti.Ta exekučně vymáhá po manželce zbytek částky.Mohou nám zabavovat společný majetek?Pokud ano ,moje oddlužení se míjí účinkem.Děkuji za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
převzetím ručitelského závazku se Vaše manželka stala vedlejším dlužníkem daného závazku, což přináší její solidární odpovědnost za splnění dluhu. Věřitel se tak může uspokojit z jejího majetku, do kterého samozřejmě náleží majetek Vašeho SJM.
Vzhledem k tomu, že jste nepožádal s manželkou o společné oddlužení manželů, vztahují se účinky probíhající insolvence pouze na Vás, nikoliv na manželku a je tak možné po Vaší manželce vymáhat exekučně celou zbylou část dosud (v insolvenci) neuhrazeného dluhu.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights