Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce Jícha Přerov

Vloženo: 21.12.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den mam exekuci od p. JÍCHY exekutora. Volala jsem tam a nechce mi to dát na splatky. Jsem nezaměstnaná a beru nabydlení přispěvek a alimenty. Jsem sice vdaná ale nebydlíme společně v domácnosti. Co mám dělat. Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor ani oprávnění nejsou povinni akceptovat plnění dluhu ve splátkách.

Můžete případně zvážit podání návrhu na odklad exekuce dle ust. § 266 občanského soudního řádu případně podání návrhu na zastavení exekuce dle ust. § 268 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu.

Návrh na odklad exekuce se podává z důvodu, že se povinný bez své viny ocitl přechodně v takovém postavení, že by neprodlený výkon rozhodnutí mohl mít pro něho a pro příslušníky jeho rodiny zvláště nepříznivé následky a oprávněný by nebyl odkladem výkonu rozhodnutí vážně poškozen.

Návrh na zastavení výkonu rozhodnutí dle ust. § 268 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu se podává v případě, že průběh výkonu rozhodnutí ukazuje, že výtěžek, kterého jím bude dosaženo, nepostačí ani ke krytí jeho nákladů.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights