Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

exekuce jak postupovat

Vloženo: 03.05.2020
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den,
v pátek sem zjistil že mam zablokovaný účet ( dluh cca 100 000 ano moje blbost ) chci dluh splácet ale na účet mi chodí mzda. Je možný odblokovat účet ( a splácet dluh?) rsp srážky ze mzdy? zaměstnavatel není ochotný přistoupit na vypláceni v hotovosti a tak bych neměl v podstatě žádný příjem ( nemůžu platit nájem jídlo dopravu do zaměstnáni atd..) jak postupovat? je reálny nejak podat návrh na odblokovani účtu?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud Vám byla v rámci exekuce postižena mzda srážkami ze mzdy a zároveň došlo také k přikázání pohledávky na účtu u banky, můžete, za podmínky, že je Vám na tento "zablokovaný" účet připisována výlučně mzda po odečtení srážek v rámci exekuce, požádat o částečné zastavení exekuce.

Tuto žádost je potřeba podat exekutorovi, a to z důvodu dle ust. § 268 odst. 4 občanského soudního řádu. Exekucí by totiž neměl být Váš příjem postižen dvakrát (jednou stržením zabavitelné částky a poté zabavením celé mzdy na účtu u banky).
V rámci návrhu na částečné zastavení exekuce je potřeba se domáhat zastavení exekuce co do exekučního příkazu, kterým byla nařízena exekuce přikázáním pohledávky na účtu u banky.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights