Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce - dlužná částka k doplacení

Vloženo: 15.08.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den, letos v cervenci se mi podarilo splatit posledni exekuci. Ve vyplate za srpen jsem ovsem opet zjistil srazku ze mzdy. Poprosil jsem tedy ucetni o vice informaci a ta mi mohla pouze preposlat "Oznameni" k doplaceni dluzne castky. Na jake bazi toto "doplaceni dluzne castky" funguje, co to znamena? Za jakych okolnosti muze exekutor vymahat dalsi penize (doplaceni) i po splaceni celeho dluhu? Dekuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel k zodpovězení Vašeho dotazu bychom museli znát konkrétní listiny na základě kterých došlo ke provedení další srážky ze mzdy, také vědět kdo je vydal. Ohledně dlužné částky, její výše a důvodu provedení srážky ze mzdy je potřeba kontaktovat tu osobu, která listinu, na jejíž základě došlo ke srážce ze mzdy, vydala.

Exekutor kromě dlužné částky (jistina, její příslušenství, náklady nalézacího řízení, ...) může vymáhat pouze částku odpovídající jeho odměně. Pokud však byla celá dlužná částka včetně odměny exekutora vymožena, nemůže již exekutor vymáhat po dlužníkovi žádné plnění.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights