Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce - Covid 19

Vloženo: 02.03.2021
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den, zitra mi exekutor chce provést mobiliarni exekuci v místě mého bydliště. Dnes mám pozitivní test na Covid-19. S exekutorem se nedá domluvit. Ma právo exekuci v místě kde mám karantenu (izolaci) provést? Díky za odpověď.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bylo by vhodné exekutora o uvedené skutečnosti řádně a písemně vyrozumět. Máme za to, že exekutor by za dané situace mobiliární exekuci neměl v místnostech, kde má probíhat karanténa, provádět.
Ostatně samotná Exekutorská komora svým členům doporučuje, aby soupisy, zajištění nebo převzetí věcí v bydlišti dlužníka (tedy mobiliární exekuce) neprováděli. Výjimkou mají být případy zvláštního zřetele hodné. Jedná se ovšem pouze o doporučení. Současně Komora požaduje, aby exekutoři své zaměstnance vybavili příslušnými ochrannými a desinfekčními prostředky, aby tak nebylo ohroženo zdraví zúčastněných osob. Máme však za to, že provedení mobiliární exekuce v době karantény by nepochybně ohrozilo zdraví osob, které by tuto exekuci prováděly.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights