Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

exekuce

Vloženo: 27.05.2013
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Jak se mohu bránit proti exekuci.Již několik let nežiji ve společné domácnosti se svou ženou a nyní jsme od loňského roku v rozvodovém řízení,které ona úmyslně protahuje.Jsem nešťastný proto že ona dělá dluhy kde se dá a nic neplatí a mě chodějí její exekuce jedna za druhou proto prosím o pomoc.Děkuji s pozdravem

Text odpovědi: 

Dobrý den,

nejúčinnějším nástrojem k ochraně před dluhy manžela/ky je bezesporu zúžení vašeho společného jmění. Z příspěvku ovšem není zřejmé, zda k modifikaci majetkových poměrů mezi Vámi a Vaší ženou došlo či nedošlo. Pokud budeme předpokládat pravděpodobnější (a zároveň horší) variantu, tak do pravomocného rozhodnutí soudu, tedy rozvedení vašeho manželství a následného vypořádání SJM musíte strpět případnou exekuci majetku ve společném jmění. Obecně řečeno, jakýkoli závazek, který vznikl alespoň jednomu z manželů za trvání manželství je přímo součástí společného jmění a manželé za něj odpovídají solidárně (společně a nerozdílně veškerým svým majetkem), tj. jak majetkem ve společném jmění, tak samostatným majetkem každého z manželů. Ovšem i v případech výlučného závazku jednoho z manželů může dojít k vymožení tohoto závazku a exekučně postihnout i majetek tvořící společné jmění manželů (vyjma odděleného majetku manžela, který není dlužníkem).
 
S pozdravem
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights