Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Exekuce

Vloženo: 02.06.2015
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, přítel má minimálně milionový dluh, nic nesplaci, nyní nastoupil do práce, peníze si nechá posílat na můj účet. Mohou mi ho exekutori obstavit? A hlavně kolik peněz mu mohou vzít, bude mu vůbec z výplaty něco zbyvat? Děkuji. Hezký den.

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
Váš účet nelze postihnout exekucí nařízenou proti Vašemu příteli.
 
V daném případě lze očekávat způsob provedení exekuce srážkami ze mzdy.
Povinnému nelze ze mzdy srazit tzv. "nezabavitelnou částku", která se stanoví jako 2/3 součtu
- částky životního minima jednotlivce (3.410,- Kč)
- částky normativních nákladů na bydlení pro jednu osobu v nájemním bytě v obci od 50 000 do 99 999 obyvatel, a to bez ohledu na to, v jaké obci skutečně povinný zaměstnanec žije (5.767,- Kč),
Nezabavitelná částka na povinného tak činí 6.118,- Kč. 

Nezabavitelná částka na vyživovanou osobu se stanoví jako ¼ z nezabavitelné částky na povinného a činí tak 1.529,50 Kč.
Celková výše nezabavitelné částky se stanoví jako součet nezabavitelné částky na povinného a všech nezabavitelných částek na vyživované osoby.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights