Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

exekuce

Vloženo: 07.09.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

dobrý den muj druh se kterym žiji ve svem dome ktery patri me do vylucneho vlastnictvi 2 roky žiji ve spolecne domacnosti ja problemy s exekuci nemám.on zde trvaly pobyt nemá,exekuce mi polepila veci v domacnosti chtela bych se zeptat..mohu prijit o svuj dum a sve auto,ktere je psane na me,pokud nejsme vzití nebo na toto exekuce nemá narok,pokud já jsem bez dluhu?dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
je to tak, jak uvádíte. Jestliže jsou určité věci pouze ve Vašem vlastnictví a nezavřeli jste sňatek, pak exekutor pro dluhy Vašeho partnera nemůže zabavit (postihnout v exekuci) Váš majetek.
 
Jestliže žijete s druhem ve společné domácnosti, byl exekutor oprávněn vstoupit do domu a provést mobiliární exekuci (tj. sepsat majetek dlužníka za účelem jeho prodeje). Exekutor je totiž oprávněn vstoupit do prostor, v nichž má dlužník svůj majetek (není vázán pouze jeho trvalým bydlištěm).
 
Pokud však exekutor zabavil i nějaké věci, které jsou pouze ve Vašem výlučném vlastnictví, musíte podat návrh na vyškrtnutí těchto věcí ze soupisu. Blíže k návrhu si můžete přečíst v odpovědích na předchozí dotazy na toto téma či v našem článku: http://www.iure.org/14/89/obrana-proti-exekucim-aneb-jake-jsou-moznosti-kdyz-se-u-dveri-objevi-exekutor
 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights