Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

exekuce

Vloženo: 20.08.2014
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý večer,dostala jsem se kvůli ztrátě zaměstnání do finančních problémů a hrozí mi více exekucí.od různých věřitelů..budou se moci splácet postupně,nebo jaký bude postup.Žádala jsem o splátky,ale jsou tak vysoké že toto nedám dohromady,děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,
 
jestliže se jedná o různé věřitele, pak v případě exekuce záleží na tom, zda si všichni věřitelé zvolí stejného či různé exekutory. Pokud by shodou okolností řešil všechny exekuce jeden exekutor, dojde ze zákona k automatickému sloučení exekucí. Pokud by tomu tak nebylo, mohla byste zkusit podat návrh na spojení exekucí sama, pokud by byly splněny zákonné podmínky (k tomu můžete více zjistit v odpovědích na předešlé dotazy ohledně sloučení exekucí, např. zde http://www.iure.org/14/89/poradna/slouceni-exekuci-5  nebo http://www.iure.org/14/89/poradna/dotaz-6 ). Pokuste se nyní každý z dluhů splácet, i když budete schopna zaslat pouze nižší částku. Snížíte si tím alespoň náklady exekuce a úroky z prodlení a možná věřitel nebude s návrhem na nařízení exekuce spěchat, uvidí-li, že splátky dochází pravidelně.
 
Pokud jsou Vaše dluhy velké a nejste po delší dobu je schopna splácet, zvažte možnost oddlužení (tzv. osobní bankrot). Ohledně oddlužení si můžete více přečíst např. zde: http://www.iure.org/14/89/poradna/zastaveni-exekuci-pro-nemajetnost
 
S pozdravem,
 

Tým IuRe 
 

Partneři

 

European Digital Rights