Aktuálně (říjen 2022) pro Vás chystáme novou podobu webu programu Právní poradna IuRe. Zatím však platí níže uvedené.

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

Exekuce

Vloženo: 11.08.2022
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den! Mám na moji osobu vedeno vícero exekuxí. Rozhodl jsem se podat žádost o insolvenci. Jedná se o jednu položku, týkající se Městského úřadu Horní Bříza, jejíž jistina čítá cca 32000, avšak v současnosti, díky úrokům, čítá více než 600000.Mám dotaz, zaplatím-li tuto jistinu v rámci letošního (2002) milosrdného léta, zda-li si mohu o insolvenci zažádat. Dle informací na internetu, pokud využiji milosrdné léto, nemohu o insolvenci zažádat. Prosím o informaci, je-li toto možné, či nikoliv. Předem děkuji. JT
Text odpovědi:
Dobrý den,
institut Milostivého léta bude možné uplatnit pouze v případě, že je proti Vám vedena exekuce a nejste v insolvenci. Pokud ale v insolvenci zatím nejste, tak Vám nic nebrání využít u konkrétního dluhu benefitu milostivého léta a následně zažádat o insolvenci oddlužením ohledně ostatních dluhů.
S pozdravem,
Mgr. Jan Vobořil, Ph.D.

Partneři

 

European Digital Rights