Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 10.06.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Jsem důchodce.Po přiznání důchodu v roce 2014 se kdesi zjevila exekutorka za údajný dluh z r.1998 ve výši 900 kčs a již 6 let mi strhává 2150 kč měsíčně.!!Mezitím mi byl soudně oddlužen ,t.j.vyhlášen osobní bankrot,oznámil jsem to jak exekutorce tak ČSSZ a požádal o zastavení srážek.Exekutorka nereaguje a ředitelka odboru exekucí mi sdělila, že ona není kompetentní exekuci zastavit.Poraďte prosím jak dál postupovat, kdo může zastavit takové způsoby.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel neznáme podrobnosti Vašeho případu, tedy podáváme pouze obecnou informaci.

Doporučujeme předně zjistit jaký konkrétní dluh je vymáhán, kdo je jeho věřitelem (oprávněným), kdy dluh vznikl, kdy byl případně přiznán soudem, kdy byla započata exekuce a kolik bylo již v rámci exekuce vymoženo. Uvedené informace naleznete v exekučním spisu vedeném u exekutora. Exekutora je potřeba kontaktovat písemně, nejlépe doporučeným dopisem. V případě, že exekutor ani na takový dotaz neodpoví, je možné na něj podat stížnost u Exekutorské komory České republiky nebo u exekučního soudu, který exekutora pověřil vedením exekuce, případně také u Ministerstva spravedlnosti, odbor dohledu a kárné agendy.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights