Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 08.06.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,
Mám exekuci na 30860kc.
V měsíci květnu mi tato částka byla zablokován na účtu.
Očekával jsem že je to tímto vyřešené. Že mě peníze strhnou a já mám zaplaceno.
Jenže částka je stále pouze blokovaná.
V měsíci červen mě tato částka byla strzena z výplaty. A o tuto částku mě na jiný účet přišlo méně. Vím, že dluh není vyšší. Ale byl jsem odstavení od dvounasobku vymahane částky. Co s tím mám dělat??

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekutor může provést exekuci také několika zákonem stanovenými způsoby provedení exekuce zároveň. Exekutor tak může přistoupit ke srážkám ze mzdy a také k blokaci účtu. Postup exekutora tedy nebyl v rozporu se zákonem.

Doporučujeme obrátit se na exekutora a písemně jej požádat o sdělení stavu exekuce, tedy o sdělení, zda již byla celá vymáhaná částka včetně nákladů řízení nalézacího soudu a nákladů exekuce vymožena. Pokud ano, měl by exekutor vydat příkaz k úhradě nákladů exekuce a exekuci ukončit. Po ukončení exekuce dojde také k "odblokování" Vašeho účtu.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights