Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

exekuce

Vloženo: 18.03.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den,
prosím o radu. Měla jsem exekuci
v Tachově a byla jsem domluvená s paní na ex.úřadě na splátkách. Pak jsem zjistila že mám zablokovaný účet a po měsíci mi přišel dopis ze stavebního spoření že exekutor si částku strhl ze stavebního spoření bez jakéhokoliv oznámení na mou stranu v důsledku toho jsem přišla o státní podporu i když splátka dle dohody byla odeslána.Bohužel jsem si vše dohodla pouze ústně ale mám hovory nahrané. Má exekutor (bez jakékoli komunikace se mnou) na toto právo? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

na dohodu s exekutorem není právní nárok a je pouze tzv. gentlemanskou dohodou mezi dlužníkem, exekutorem a oprávněným. Pokud tedy oprávněný případně exekutor nedodrží tuto dohodu, nemůže se jí dlužník dovolávat, neboť částka vymožená exekutorem v souladu se zákonem je vymožena po právu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights