Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 27.01.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, mám zablokovaý účet od exekutora již měsíc. Nemohu zaplatit inkaso,elektriku,nájem z mého účtu. Hrozí vystěhování a další nepříjemnosti.Nemám ani na jídlo a potřebné věci které platím.Je možné odblokovat účet po první splátce?Jsem bez finančních prostředků.Bohužel mi rodina a ni přátelé nepomůžou.Hrozí mi odskřípnutí elektriky atd.Jak se bránit pokud mi exekutor nevyhoví a neodblokuje účet?
Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel odblokování účtu do doby, než bude exekuce celá uhrazena není možné.
Dle ust. § 304b občanského soudního řádu lze požádat o jednorázovou výplatu částky rovnající se dvojnásobku životního minima.
Dále, pokud splňujete zákonem stanovené podmínky, můžete požádat o odklad exekuce dle ust. § 266 odst. 1 občanského soudního řádu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights