Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 02.11.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, mám problém se zaplacením exekuce.
Před 2 měsíci mi na bankovní účet skočil exekutor. Nyní mám na účtu již dostatek prostředků na splacení celé exekuce, bohužel s těmito penězi nemohu disponovat. Spojila jsem se s exekutorem,který mi sdělil,že sám si o peníze banku požádat nemůže, že peníze z banky strhávají exekutoři jednou za půl roku a že nyní zbývá ještě několik měsíců. Exekutor sdělil,že mám požádat banku o zaslání peněz z mého účtu na jeho účet. V bance mi ale sdělili,že toto udělat nemohou, že jim exekutor musí dát příkaz o odeslání těchto peněz. Nevím,co mám dělat. Peníze na zaplacení celé té exekuce na tom účtu jsou, a já takovou částku v hotovosti neseženu, abych to exekutorovi zaplatila na přímo.. prosím poraďte

Text odpovědi: 

Dobrý den,

peníze může banka zaslat exekutorovi skutečně pouze na jeho příkaz. V případě, že by docházelo ze strany exekutora k průtahům v rámci exekuce, je možné obrátit se se stížností na postup exekutora na Ministerstvo spravedlnosti, odbor dohledu a kárné agendy.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights