Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 01.10.2020
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den,

mám na Vás jeden velký dotaz. Před cca 10 měsíci mi byl zabaven Playstation 4 + příslušenství, ale tato věc je psána na mou bývalou tchýni (již zemřela), zabavená věc byla po odeslání dokladů vyškrtnuta ze soupisu movitých věcí, ale následně přešla věc do exekuce mé přítelkyně, přítelkyně částku již dávno uhradila, ale exekutor nechce dovézt zpět již zmíněnou zabavenou věc, která byla v době zabavení stejně v dědickém řízení. Mé přítelkyni bylo řečeno, že jí věc zpět nezašlou přepravní službou a ani nedovezou, přeci musí vrátit na stejné místo, kde byla věc zabavena (účty, faktury) nejsou na mé jméno a ani na jméno mé přítelkyně. Vlastníkem věci byla jiná osoba na kterou exekuce v žádném případě nebyla. Máme to do Přerova úplně přes celou ČR, tj cca 430km, nafta by vyšla na nějakých 3/4 tisíce a to se nám ani nevyplatí.

Jak máme postupovat ?

Děkuji za informace a přeji hezký zbytek dne.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

věc bude předána jeho vlastníkovi. Pokud se s exekutorem nedohodnete jinak, bude věc vydána pouze osobně.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights