Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 08.09.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, přítel se rozvádí s manželkou, manželka nadělala hodně dluhu a má i exekuce, chci se zeptat, když si dá přítel trvale bydliště ke mě, mohou pak exekutoři přijít i na bydliště kde má přítel trvalý pobyt i když tady nemá žádný majetek? Mohou zabavit i něco mého když tu bude mít přítel trvalý pobyt? Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud bude mít u Vás dlužník hlášený trvalý pobyt, je vysoce pravděpodobné, že se příslušný exekutor pokusí dlužníka kontaktovat na této adrese. Také nelze vyloučit, že dojde k zabavení movitých věcí nacházejících se na této adrese. Sice nelze exekuci postihnout majetek, který nenáleží dlužníku, ovšem je vždy na majiteli těchto movitých věcí aby prokázal a řádně doložil své vlastnictví. Pokud se mu to nepodaří, nelze vyloučit ani možnost, že budou tyto movité věci zpeněžené a výtěžek použit k umoření vymáhaného dluhu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights