Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

exekuce

Vloženo: 07.11.2019
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Text otázky: 

Dobrý den.
Mám na vás prosbu.Syn má exekuci na plat.Splácí hypotéku.Jeho zaměstnavatel mu sráží ze mzdy částku,kterou určil exekutor.To trvá již pět let.Zbytek peněz dostával na ruku,né do banky.Nyní si musel založit účet v bance.Jakmile mu tam ale přišly peníze,sebrali mu i ty.Z čeho má žít,platit nájem a alimenty na jedno dítě.Prosím vás,poradte,jak z toho ven.Vždyt splácí to co má,proč mu tedy zbytek peněz seberou.Já už jsem v důchodu,pomoct nemohu a on si právníka dovolit nemůže.
Pokud poradíte,moc děkuji.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

v případě, že synovi na bankovní účet nepřichází jiné platby, pouze jeho mzda snížená o zákonné srážky ze mzdy, může Váš syn podat exekutorovi návrh na částečné zastavení exekuce, a to co do exekučního příkazu k provedení exekuce postižením pohledávky z účtu u banky. V této souvislosti odkazujeme také na nález Ústavního soudu České republiky sp. zn.IV ÚS 121/16.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights