Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Exekuce

Vloženo: 12.09.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den, ziji jiz 10 let trvale mimo uzemi CR, nemam trvalou adresu v CR a zjistila jsem pri zadosti o hypoteku, ze mam nejake exekuce. Obeslala jsem exekutory s dotazy o jake exekuce se jedna. Nejake informace jsem dostala, ale bohuzel konkterni a presne info pry jen osobne u nich na urade. Bohuzel si nejsem vedoma, ze bych zanechala nevyrizene pohledavky pri stehovani. Jake mam pripadne moznosti zjistit vice informaci a pripadne se branit proti exekucim aniz bych musela kvuli tomu osobne do CR? Pripadne, je nejaka promlceni lhuta u exekuci, napriklad kdyz bylo vydane soudni rozhodnuti v roce 2013? Co byste mi poradili prosim?

Dekuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud chcete vědět bližší informace k vymáhaným pohledávkám, budete muset pro jejich získání přicestovat do České republiky. Případně můžete písemně zmocnit jinou osobu, která se k exekutorům, případně k soudům osobně dostaví a tyto informace získá.

Promlčecí doba pro podání návrhu na výkon rozhodnutí je 10 let ode dne nabytí právní moci a vykonatelnosti exekučního titulu (zpravidla rozhodnutí soudu). Jakmile je návrh na výkon rozhodnutí podán a tento je zahájen, může výkon rozhodnutí probíhat až do úplného vymožení pohledávky. Není tedy stanovena žádná doba do které by výkon rozhodnutí musel být ukončen.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights