Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Exekuce

Vloženo: 17.09.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat když moje matka byla v ins.řízení ,kterou jsem já jako její dcera doplatila měly by tak být všechny exekuce smazány. Jenže se objevila další. Chtěla bych jednou zdědit barák v kterém doposud žijeme, jenže mám obavy že nám ho zabaví. Tak bych se chtěla zeptat jestli je nějaká možnost, aby se barák přepsal na mě nebo daroval a exekuce se dál splácela. Jen bych chtěla, aby jsme do budoucna věděli že se nemusíme bát o střechu nad hlavou. Nebo ským bych tohle měla probrat.

předem děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud exekuce probíhá, nemůže Vaše matka jako dlužník nakládat se svým majetkem (viz ust. § 44a exekučního řádu). V průběhu exekuce tedy darování nemovitosti nepřipadá v úvahu. Vaše matka Vám nemovitost může darovat teprve po skončení exekuce.

Tým IuRe

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights