Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Exekuce

Vloženo: 18.08.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. Mám možnost podnikat a konečně pracovat. Jak je to s exekutory. Když mi příjde něco na podnikatelský účet, tak mi to jako hned zabaví? V takovém případě docela nechápu , jak má člověk vidělat na dluhy.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

exekuce může být provedena také přikázáním pohledávky z účtu povinného. Pokud exekutor rozhodne, že exekuci tímto způsobem provede, je skutečně možné, že prostředky, které Vám budou na Váš účet připsány budou blokované a následně vyplacené exekutorovi, který je použije na úhradu Vašeho dluhu.
Pokud očekáváte z podnikání pravidelný příjem, můžete kontaktovat exekutora a pokusit se vyjednat s ním splátkový kalendář.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights