Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce

Vloženo: 10.08.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat v roce 2018 mi byl soudem udělen soudem platební příkaz k úhradě jistiny kterou jsem měl půjčenou od jedné společnosti snažil jsem se tedy splácet co se dalo do ledna 2019 pak jsem neměl z čeho splácet 4 měsíce jsem neposlal splátku a v červnu v roce 2019 jsem poslal splátku 48 tisíc abych doplatil splátky plus i na další měsíce a teď v srpnu v roce 2019 mi byl zmražen účet a udělaná exekuce na účet po telefonátu s pravnikem mi bylo obeznámeno že zahájil exekuci v květnu v roce 2019 a soud o tom rozhodl až v červenci toho roku. Po otevření dopisu jsen zjistil že splátka 48 tisíc tam nebyla odečtena a po konzultaci s uděleným exekutorem že o této částce nic neví. Má otázka zní zda mohu požádat o zastavení exekuce důvodem pochybení právníka i když jistina touto splátkou není uhrazena celá? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

z Vašeho dotazu nevyplývá, zda jste již splatil celou dlužnou částku či nikoliv. Každopádně, pokud nebyl dluh ponížen o dobrovolně započtenou částku 48.000,- Kč, můžete ohledně této částky žádat zastavení exekuce. Bude ovšem potřeba doložit uskutečnění platby.

Pokud tato částka o kterou dluh nebyl ponížen pokryje pouze část dluhu, tzn. pořád ještě dlužíte, můžete o požádat pouze o částečné zastavení exekuce.

Pokud tato částka již pokryla celý dluh, můžete požádat o zastavení celé exekuce.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights