Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce

Vloženo: 26.07.2019
Kategorie: 
Zabavení cizích věcí
Text otázky: 

Dobry den, zajmalo by mě jen jestly může exekutor polepovat veci v byte kde nemam trvaly ani přechodný bydliště,jednoduše neni zadny doklad že tu přestávám u kamaráda v bytě? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pro exekuční řízení vedené prodejem movitých věcí není podstatné kde máte trvalý pobyt, případně kde se zdržujete, ale to, kde máte svoje movité věci uložené. Pokud tedy exekutor zjistí, že Vaše věci máte uložené u třetí osoby (například u kamaráda), může tyto zabavit.

V případě, že exekutor nezabavil Vaše věci ale věci jiných osob, můžou se tyto bránit podáním návrhu na vyškrtnutí věcí ze soupisu dle ust. § 68 exekučního řádu. Návrh se podává u exekutora, který věc do soupisu pojal, a to ve lhůtě 30 dnů ode dne kdy se navrhovatel (tedy vlastník věcí) dozvěděl o soupisu věci.

Pokud exekutor tomuto návrhu nevyhoví, má navrhovatel právo podat u exekučního soudu ve lhůtě 30 dnů ode dne doručení zamítavého rozhodnutí exekutora, žalobu na vyloučení věci dle ust. § 267 občanského soudního řádu.

U obou návrhů je potřeba doložit vlastnictví věcí, jejichž vyškrtnutí ze soupisu je navrhováno.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights