Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

exekuce

Vloženo: 06.07.2019
Kategorie: 
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobry den,
mam zacatu exekuci ktora bezi uz 7 let, strhavaju my castky z vyplaty. Ted my prisiel novy prikaz k uhrade exekuce. Je to ta ista exekuce ako pred 7 leti jen z inou a vecsi castkou. Pritom tu exekuci my pravidelne strhavaju z platu uz 7 let a ted my prislo to nove vyhotovenie a este vecsie nez pred tym. Co mam delat? Dekuji za odpoved.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud byla mezi týmiž účastníky k vydobytí stejné pohledávky (nebo její části) přiznané týmž exekučním titulem nařízena při již probíhající exekuci exekuce další, lze ohledně této exekuce požádat o její zastavení dle ust. § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu, tedy proto, že je zde jiný důvod, pro který nelze exekuci vykonat.
Zahájení této druhé exekuce totiž brání překážka tzv. litispendence (tedy překážka již probíhajícího řízení v téže věci dle ust. § 89 občanského soudního řádu) případně překážka věci rozsouzené (dle ust. § 159a odst. 4 občanského soudního řádu).
Před podáním návrhu na zastavení exekuce doporučujeme ověřit zda se skutečně jedná o ten samý dluh přiznaný tým samým exekučním titulem pro který již exekuce vedena je.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights