Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Exekuce

Vloženo: 14.03.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den chtela bych se zeptat v roce 2010 me znama podvedla a kvuli ni mi vzniknul na elektrarne dluh psala jsem jim ze nemohu platit ze nemam z ceho a ze to prakticky neni muj dluh.Pote se uz neozvali.Ted po deviti letech mi strhli poprve z platu 18000kc a nikdo me pisemne nevyrozumel vubec jsem o nicem nevedela me nic neposlali jak je to mozne a neni to uz nahodou promlcene?kdyz mi chteji ztrhavat z platu meli by me pisemne prece vyrozumet.Dekuji za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud ve věci probíhá exekuce, muselo v dané věci proběhnout tzv. nalézací řízení u soudu. Doporučujeme tedy, abyste se informovala u svého obecního soudu (soud v jehož obvodu máte faktické a trvalé bydliště) a zjistila kdy bylo ve věci rozhodnuto. Exekuční titul, tedy rozhodnutí na základě kterého je vedena exekuce by měl být založen také v exekučním spisu.

Vzhledem k tomu, že ke vzniku dluhu došlo v roce 2010, je zřejmé, že rozhodnutí na základě kterého je exekuce vedena bylo vydáno nejdříve v tomto roce. Na základě pravomocného a vykonatelného rozhodnutí může být exekuce zahájena ve lhůtě 10 let ode dne právní moci a vykonatelnosti rozhodnutí. Je tedy pravděpodobné, že nedošlo k promlčení vymáhání dluhu. Uvedené však doporučujeme ověřit výše uvedeným postupem.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights