Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Exekuce

Vloženo: 20.10.2011
Kategorie: 
Nezákonný nátlak, nezákonné jednání exekutora
Text otázky: 

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně exekuce. V červenci mě přišla výzva k úhradě nákladů exekuce, a to náklady právního zastoupení ve výši 6288 a povinnost k úhradě nákladů exekuce ve výši 4200. Vše splatné na jeden účet. Hned jsem se spojila e-mailem s exekutorem a domluvila se na 1000 Kč měsíčních splátkách - odpověď mi přišla také e-mailem. V září jsem zjistila, že mi exekutor obstavil účet a dožadovala jsem se vysvětlení. V e-mailu mi bylo sděleno, že jsou proti mě vedeny exekuce dvě. A bylo mi doručeno usnesení datované 28.7. (okresní soud) na částku zase 6288. Dále mi byla doručena výzva soudního exekutora ke splnění povinnosti na částku výše uvedou + další náklady. Celkem 20212. S tím, že odvolání není přípustné. Můžete mi prosím poradit, zda se můžu nějak bránit, zvlášť, když jsem se domluvila už dříve na splátkovém kalendáři? Můžu podat na exekutora stížnost?

Text odpovědi: 

Pokud jste se s exekutorem dohodla na splátkovém kalendáři dluhu a tento jste dodržovala, pak dle mého názoru není důvod pro to, aby exekutor náhle začal dluh vymáhat. Z jeho strany by se tím jednalo o nesprávný úřední postup a o zásah do Vašeho legitimního očekávání. V tomto případě by asi bylo možno  podat stížnost na nezákonné jednání exekutora.

Partneři

 

European Digital Rights