Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

Poradna je určena k zodpovídání dotazů seniorům

(osobám 50+)

Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • dluhů a exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Aktuálně jsme vydali: Publikace Oddlužení pro seniory

 

 

exe

Vloženo: 23.06.2022
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Jiné nezákonnosti a problémy exekucí
Text otázky: 

Dobrý den mám dotaz, měli jsme vystavený příkaz ex od obce jestě ten den vše bylo zaplaceno tak že nic nenabylo právní moci atd. přikaz co přišel datovou schránkou byl špatný protože v něm byla jina částka než ve skutečnosti byla. Obec chce 500 za vystavení ex. Chtěla jsem se zeptat jestli na to mají právo na těch 500kč i když byla v ex uvedená špatná dlužná částka. Děkuji moc X
Text odpovědi:
Dobrý den, neznáme podrobnosti případu, k věci proto uvádíme pouze obecnou informaci. - předsedu exekučního soudu (tedy soudu, který pověřil soudního exekutora vedením exekuce). Ohledně zvukového záznamu telefonických hovorů exekutora, zaměstnanců exekutorského úřadu a dlužníka uvádíme, že povinnost pořizovat zvukový záznam hovorů vznikne exekutorům teprve od 1. července letošního roku. V případě, že byl telefonický hovor nahráván již nyní, doporučujeme uvést tuto skutečnost ve Vaší stížnosti a požádat orgán, u něhož stížnost podáte, o zajištění této nahrávky.
Mgr. Erika Turzová Baloghová
-->

Partneři

 

European Digital Rights