Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

exe

Vloženo: 01.08.2018
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

V roce 2010 mi vznikla exekuce a v tu dobu jsem byl rozvedený. V roce 2017 jsem se oženil a exekutor zbytek dluhu požaduje na mé ženě kterou jsem ani v té době neznal. Již dvakrát ji obstavil účet a poprvé ji ukradl s toho účtu 112 000 . Jak je možné že ve státě který považují politici za Právní , se okrádají lidi kteří nikdy nikomu nic nedlužily.

Text odpovědi: 

Dobrý den, 
 
tématem exekučního postihu bankovního účtu manžela povinného k vymožení dluhu vzniklého před manželstvím se v naší právní poradně zabýváme poměrně často, v kategorii poradny "Obecné dotazy k exekucím" naleznete mnoho dotazů a následných odpovědí na toto téma.
 
Stále dle platného právního řádu České republiky, resp. občanského zákoníku a občanského soudního řádu, platí, že k vymožení dluhu, který jste převzal před uzavřením manželství je možné vést výkon rozhodnutí (exekuci) přikázáním pohledávky i z účtu u peněžního ústavu, který je veden na jméno Vaší manželky. Zde však bude platit zákonné omezení, že na takovém účtu bude možné být provedena exekuce prostředků (do výše vymáhaného dluhu) jen do té výše, která by Vaší osobě jako povinnému teoreticky připadla z takového účtu, pokud by došlo k vypořádání a zrušení společného jmění manželů, přičemž ve většině případů náleží každému manželovi 1/2 z účtu toho druhého manžela.
 
Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights