Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Dům v exekuci, jak postupovat při prodeji vlastním úsilím

Vloženo: 02.09.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den
Rád bych Vás požádal o pomoc.Můj dům je v exekuci kvůli ručitelskému závazku,který jsem cca před 10 lety podepsal.Dlužník dluh přestal platit a exekutor na můj dům uvalil exekuci.
Nyní jsem se dozvěděl,že exekutor chce vydat tento měsíc dražební vyhlášku na můj dům.
Zkontaktoval jsem exekutora s požadavkem o písemný souhlas k prodeji mého domu vlastním úsílím a mimo dražbu,protože na dům splácím ještě hypotéku a myslím si,že by v dražbě nebylo docíleno takové částky,která by pokryla dluh i zbytek splátky úvěru.A tím zaplatit pohledávku vůči věřiteli. O můj dům projevil zájem můj soused a nabídl mi za něj dostatečně velkou částku,která by zcela jistě pokryla celou pohledávku vůči věřiteli.Bohužel jsem od exekutora dostal odpověď,že souhlas nevydá.
Moc to nechápu,protože peníze z prodeje by dostal zaplacené a bylo by to ku prospěchu všech.
Poraďte mi prosím jak v této situaci postupovat,jakým jiným způsobem oslovit exekutora a přesvědčit ho?.Za prodej svého domu mému sousedovi dostanu s jistotou mnohem více,nežli v dražbě.Z jakého důvodu nechce exekutor vydat písemný souhlas s prodejem?
Prosím Vás pokorně o radu
Děkuji velice
S pozdravem Jiří Pišťák

Text odpovědi: 

Dobrý den,

bohužel nevím co konkrétně brání exekutorovi vydat souhlas s prodejem nemovitosti mimo dražbu. Kupní cena by měla být Vaším sousedem složena k rukám exekutora. S prodejem nemovitosti mimo dražbu by měl vyslovit souhlas také věřitel. Tedy pokud jste tak ještě neučinil, bylo by vhodné kontaktovat také věřitele, který bude mít nepochybně zájem na tom, aby se nemovitost prodala za co nejvyšší cenu. Souhlas Vám pravděpodobně nebude udělen, pokud budete mít kromě předmětné exekuce ještě i exekuci další.
Pokud zde není dán žádný důvod pro odepření souhlasu exekutora s prodejem mimo dražbu, je možné podat také stížnost proti postupu exekutora.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights