Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

dražba v insolvenčním řízení

Vloženo: 30.08.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

exekutor mi zabavil auto, během cca. měsíce jsem prostřednictvím právníka podal k soudu návrh na insolvenci a byl jsem zapsán do Insolvenčního rejstříku. Můj dotaz : co se bude dít dále s vozidlem - má pořád asi nějakou cenu a dle mého jej nelze ani vydražit a ani jej nemohu užívat . ( jedná se o staré vozidlo cena asi 10 000,- Kč ) - děkuji za odpověď .

Text odpovědi: 

Dobrý den,

Vaše auto spadne do majetkové podstaty. To co ses ním bude dít dále, bude záviset také na způsobu jakým bude insovlence řešena. Například, pokud jste žádal o oddlužení a bude Vám schválen splátkový kalendář, nebude docházet k prodeji majetkové podstaty. Pokud bude schválen například konkurs, v rámci něho může dojít ke zpeněžení majetkové podstaty a tedy také ke zpeněžení Vašeho auta.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights