Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Dražba nemovitosti

Vloženo: 12.12.2018
Kategorie: 
Prodej při dražbě, ocenění, manipulace
Text otázky: 

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na koho se obrátit když mi byla vydražena jedna z nemovitostí na 7let starý odhad přičemž jsem na tuto skutečnost upozorňoval jak soud který exekuci vydal tak exekutora který tuto vykonával ještě před dražbou jsem si nechal vypracovat znalecké posudky a rozdíl mezi odhady jsou v řádech statisíc korun.Na internetu jsem vyhledal zákon o dražbách kdy tento udává že odhad nemovitosti v den dražby nesmí být starší 6 měsíců.Jak to tedy je,a kam se obrátit v případě kdy exekutor nedodržuje zákony a vede exekuci a poškozuje jednu ze zúčastněných stran?

Text odpovědi: 

Dobrý den,

na exekuci prodejem nemovitých věcí se použijí ustanovení občanského soudního řádu upravující výkon rozhodnutí prodejem movitých a nemovitých věcí. Dle uvedených ustanovení je potřeba ustanovit znalce za účelem ocenění nemovité věci a jejího příslušenství po právní moci usnesení o nařízení výkonu rozhodnutí. Pokud byla nemovitá věc takto ohodnocena a okolnosti rozhodující pro ocenění se nezměnily, může být od dalšího ocenění upuštěno.

V případě, že nesouhlasíte s postupem exekutora, můžete se se stížností na exekutora obrátit exekuční soud, případně na exekutorskou komoru nebo Ministerstvo spravedlnosti.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights