Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní době Po-Pa 9:00-17:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Drazba bytu a oddluzeni manzelz,jiz podane

Vloženo: 08.03.2019
Kategorie: 
Prodej při dražbě, ocenění, manipulace
Text otázky: 

Dobry den.6.3.od 11h do 12.12hprobehla drazba bytu rodicu a nasledoval priklep.20minut pred drazbou jsme info.exekutura,ze posilame zadost o oddluzeni.finalni odeslani insolvencniho navrhu oddluzeni manzelu odeslo,az v 11.36h.dany soud mel techn.problemy.misto 2h az po 4h bylo soudem vyveseno info.v insolvencnim rejstriku o mych rodicich.v zadosti o oddluzeni byla ta dana exekuce,kde probehla drazba.chceme vedet,zda je drazba platna,zda se muzeme nejak branit,protoze nemame kde jit ani fin.na podnajem.nevime kdy nam exekutor vyda zbytek penez z vydrazeneho bytu,po odecteni dluhu.slysel jsem,ze mame pockat na rozhodnuti insolvencniho soudu a prideleni insol.spravce,ti to pry vyresi a do te doby pry exekutor nic nenadela,ikdyby drazba platila nebo ne.jaky je vas profesionalni pravni nazor.vetsina dotazanych nam neumela odpovedet.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

dle ust. § 109 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona má zahájení insolvenčního řízení ten účinek, že rozhodnutí či exekuci, která by postihovala majetek ve vlastnictví dlužníka, jakož i jiný majetek, který náleží do majetkové podstaty, lze nařídit nebo zahájit, nelze ji však provést. Tento účinek insolvenčního řízení, by tedy bránil provedení dražby.

Dle odst. 4 výše citovaného ustanovení insolvenčního zákona však účinky zahájení insolvenčního řízení nastávají teprve okamžikem zveřejnění vyhlášky, kterou se oznamuje zahájení insolvenčního řízení, v insolvenčním rejstříku. To se ve Vašem případě stalo až po provedení dražby.

Rozhodující v dané věci bude, zda bylo před zveřejněním vyhlášky o insolvenčního řízení vydáno také usnesení o příklepu. Pokud se tak nestalo, nelze již po zveřejnění vyhlášky o zahájení insolvenčního řízení usnesení o příklepu vydat. Pokud bylo usnesení o příklepu přesto vydáno, podejte proti němu odvolání.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights