Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Dovolená při zkrácené prac.dobe

Vloženo: 24.09.2020
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den,můžete mě prosím sdělit o kolik dní se mě zkrátí dovolená když od 1.8 mám zkrácenou prac.dobu na 4 dny v týdnu. Nárok na rok nám 20 dní.
Děkuji

Text odpovědi: 

Dobrý den,

samotné zkrácení pracovní doby na čtyři dny v týdnu není důvodem pro krácení dovolené pokud zde není zároveň dána překážka v práci, která toto zkrácení zapříčinila.
Pokud jsou splněny podmínky pro krácení dovolené, platí, že se dovolená krátí za prvních 100 zameškaných směn (pracovních dnů) o 1/12 a za každých dalších 21 zameškaných směn (pracovních dnů) o 1/12.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights