Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Dotaz ohledne zablokovani ctu manzela

Vloženo: 30.06.2021
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den,manzelovi zablokoval ucet exekutor,ale dluhy jsou jsou na me strane.Me strhava axekutor finance primo z platu od zamestnavatele a cast z meho uctu.Muze manzel disponovat nejakou castkou na svem ucte?Bylo mi sdeleno,ze si vzdy kazdy mesic muze vybrat polovinu sveho prijmu,kdyz on neni dluznik a funguje jenjako pojistka na me dluhy.Vybral si pouze jednou cast penez,co mu banka umoznila a ted to jiz v dalsim mesici neni mozne.Podotykam,ze spolu jiz 5 let nezijeme,bohuzel nejsme rozvedeni.Dekuji za odpoved.

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud dluhy vznikly výlučně Vám, a to před uzavřením manželství, může exekutor skutečně postihnout polovinu finančních prostředků na účtu Vašeho manžela. Bohužel žádný právní předpis nestanoví možnost, aby si manžel dlužníka mohl pravidelně vybírat druhou polovinu peněžních prostředků na svém účtu. Peněžní prostředky, které budou na účet Vašeho manžela připsané tedy zůstanou "zablokované" až do doby ukončení exekuce.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights