Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Dotaz ohledně nevyplacené mzdy

Vloženo: 19.06.2021
Text otázky: 

Zdravím měl chtěl bych poradit pokud možno Pracoval jsem jsem jako řidič dodávky v mezinárodní přepravě a na konci za mnou přišel šéf že to chce položit a dodávky rozpustit a ponechat si jenom velké nákladní auta Tak mě požádal jestli to ukončíme na dohodu už v té době my dlužil mzdu 30000 za duben ale slíbil že to vyrovná a tu další také věděl jsem že mu to moc nešlo s těma dodávkama a tak jsem souhlasil a tu výpověď na dohodu jsem podepsal protože jsem doufal že je to slušný člověk ale není absolutně mě začal ignorovat po několika tydne nevyplatil my mzdu za duben a teď už i za květen což už činí 60000 plus nevyčerpaná dovolená majitel firmy už nezvedá telefony a neodpovídá na SMS dokonce ani na nereagoval na dopis kde jsem ho vyzival aby mzdu a nevycerpanou dovolenou proplatil Na právníka nemám protože dva mesice bez jakéhokoliv příjmů si ho nemůžu dovolit a s mou finanční situaci je momentálně špatně Jak mám postupovat kde zadat o pomoc Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud jste podepsal dohodu o ukončení pracovního poměru, Váš pracovní poměr skončil ke dni uvedené v této dohodě.

Pokud Vám zaměstnavatel ani po písemné výzvě nevyplatil mzdu a náhradu mzdy za nevyčerpanou dovolenou, můžete svůj nárok na vyplacení mzdy a proplacení nevyčerpané dovolené uplatnit u soudu, a to ve lhůtě tří let ode dne splatnosti těchto nároků.

Mgr. Erika Turzová Baloghová

Partneři

 

European Digital Rights