Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

Právní poradenství poskytuje advokátka Mgr. Erika Turzová Baloghová.

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

Dotaz o odklad exekuce vyklizenim

Vloženo: 24.11.2019
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobry den.
Rodice i pres odvolani o priklepu, prisli o byt. Cca.do 3.12.2019 vse nabyde pravni moci a bude udelen priklep kupci. Pry je jeste lhuta k predrazku. Vime, co to je, jen nevime, zda ten predrazek nas jeste udrzi par dni v byte. Jsme v kontaktu s vydrazitelem ale nevime kde pujdeme. Ja 66let,manzel 71let.Kdy a jak a ke komu muzeme pozadat o odklad exekuce vyklizenim, az ktomu asi dojde, pokud nas vydrazitel nenecha pres zimu bydlet v nasem ex.byte.jsme s manzelem v insolvenci, jiz 2mesic,splacime.pry exekutor musi penize od vydrazitele poslat na ucet insol.spravce a ten pak zaplati exekutorovi co mu nalezi a zbytek nam ma po dohode

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud proti Vám bude zahájena exekuce vyklizením nemovitosti, můžete podat exekutorovi, který exekuci bude vést návrh na odklad exekuce.
Důvodem pro odklad exekuce je dle ust. § 266 odst. 1 občanského soudního řádu skutečnost, že se povinný bez své viny ocitl přechodně v takovém postavení, že by neprodlený výkon rozhodnutí mohl mít pro něho nebo pro příslušníky jeho rodiny zvláště nepříznivé následky a oprávněný by nebyl odkladem výkonu rozhodnutí vážně poškozen.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights