Vzhledem k aktuální situaci nabízíme seniorům bezplatné právní konzultace v tématech dluhů, exekucí, bydlení a pracovní problematiky s advokátem po telefonu. Zavolejte v pracovní dny Po-Pa 10:00-16:00 na číslo 776 703 170 a objednejte se ke konzultaci s naším právníkem.

 

 

Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

 

Dotaz o dědictví

Vloženo: 11.01.2019
Kategorie: 
Ostatní
Text otázky: 

Dobrý den, měla bych otázku ohledně právního řízení týkající se dědictví.
Matka před 10ti lety koupila dům, tehdy byla rozvedená tudíž dům koupila ze svých úspor.
Před pár lety se provdala v Itálii,za Itala.
Její aktuální zdravotní stav se zhoršuje a s rodinou si nejsme jistí jak dlouho bude s námi na tomto světě.
Má otázka se týká práva dědictví ohledně nemovitosti.
V případě úmrtí matky, bez sepsané závěti, kdo by měl nárok na nemovitost dle zákona? Je možné že část nemovitosti zdědí její aktuální manžel?
Děkuji předem za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

z Vašeho dotazu nejsou patrné informace, které by nám dovolovaly jednoznačně právně posoudit Váš případ. Můžeme tedy poskytnout pouze obecnou informaci k dědickému právu. Pokud by se dědické řízení řídilo českým právním řádem, byl by pro určení dědiců rozhodný občanský zákoník. Ten ve svém ust. § 1633 a následující řeší případ, kdy zůstavitel (Vaše matka) nezanechal závěť. V takovém případě dědí v první třídě dědiců (ust. § 1635 občanského zákoníku) zůstavitelovy děti a jeho manžel. Každý přitom dědí stejným dílem.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights