Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

 

V případě otázek z pracovního práva můžete rovněž využít  naše webové stránky Praktické nástroje pro zaměstnance: http://pracovnipravo.iure.org/. Jsou zde umístěny jednak základní informace o nejčastějších problémech pracovního práva, dotazy klientů s příslušnou právní radou, ale i vzory výzev, upomínek, žádostí či žalob.

 

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi

 

IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

 

Pokuste se nejprve vyhledat, zda na podobný dotaz již neexistuje odpověď zde v poradně, či v našem článku: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor. Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.

 

Doporučujeme k přečtení před využitím poradny:

Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

 

 

 

 

 

 

Dotaz na jednání exekutora

Vloženo: 03.02.2020
Kategorie: 
Obecné dotazy k exekucím
Text otázky: 

Dobrý den, zhruba před měsícem mi přišla naléhavá zpráva od mé banky. Po přihlášení do IB nastal šok. Byl mi zablokován účet a byla na něj uvalena exekuce. Ihned jsem volala na číslo které bylo u exekuce uvedeno. Prý mi zaslali dopis na adresu, na které nebydlím už několik let, tudíž jsem vůbec netušila a nepočítala s tím, že mi účet bude zablokován. Dočetla jsem se o zákonné 30-ti denní lhůtě na složení zálohy exekutorovi. Neměla jsem vůbec šanci, něco takového učinit. Prosila jsem paní u telefonu, zda by mi dopis nemohl být zaslán znovu na správnou adresu, přičemž mi rekla
řekla, že si mám dopis vyzvednout tam kam ho poslali. Je toto v pořádku, nebo mám nějakou šanci se proti tomu nějak ohradit? Děkuji za odpověď

Text odpovědi: 

Dobrý den,

není povinností exekutora zjišťovat Vaši aktuální adresu. Zajistit doručování pošty na adresu, na které se aktuálně zdržujete, případně její přebírání na adrese dřívější je pouze ve Vašem zájmu a proto zařízení této záležitosti leží pouze na Vás.

Pokud si přejete obeznámit se s obsahem dopisu, který Vám byl zaslán, požádejte exekutora o umožnění nahlédnout do spisu. V tomto spisu bude dopis založen.

Doručování dopisu na adresu, na které se již nezdržujete také nebrání tomu, abyste nyní uhradila vymáhaný dluh.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights