Vítejte v on-line právní poradně IuRe. 
Dotaz můžete vložit níže pod textem k tématům:

  • exekucí,
  • pracovního práva a
  • nájemního bydlení.

Poradna je určena pouze pro osoby ohrožené sociálním vyloučením. Tzn. v případě exekucí pro dlužníky, v případě pracovního práva pro zaměstnance a v případě nájemního bydlení pro nájemce. Pokud Váš dotaz neodpovídá těmto kritériím, bude automaticky vyhodnocen jako nespadající a nebude tudíž zdopovězen.

V dotazech shrňte co nejkonkrétněji fakta věci, včetně časových údajů, pomůže to poskytnutí co nejužitečnější právní rady. Dotazy jsou zpracovávány advokátem. Není však možné zaručit jakékoliv termíny či lhůty pro zaslání odpovědi. 

 IuRe nezpracovává Vaše osobní údaje, vyjma kontaktu pro zaslání odpovědi. V případě, že z poskytnutých informací je zřejmá totožnost osob, zachovávají jeho právníci důslednou mlčenlivost a před zveřejněním dotazu jsou osobní údaje anonymizovány. Podrobné podmínky naleznete v tomto odkazu.

Níže naleznete seznam již položených a zodpovězených dotazů. Můžete v nich hledat pomocí výběru kategorie (tématu dotazu) v okně níže pomocí tlačítka "Filtr". Bez nastavení témat jsou dotazy řazeny chronologicky; po rozkliku jejich názvu uvidíte text otázky i odpovědi.
Článek: Obrana proti exekucím aneb Jaké jsou možnosti, když se u dveří objeví exekutor.
Naše praktická příručka "Jak se neztratit v nástrahách řízení před soudy a v exekucích"

dotaz k vypovedi

Vloženo: 17.12.2020
Kategorie: 
Pracovně právní vztahy
Text otázky: 

Dobrý den mám již podepsanou vypoved kterou jsem daval ja s vedoucim provozu jsme se dohodli ze smlouva mi končí 31.12 a 10.12 jsem nastoupil do pn (pracoví neschopnosti ) nacoz si muj vedouci to vyložil tak že jsem to udělal schválně a dne 17.12 mi zavolal s tím že 21.12 jdu na kontrolu a nenecham se uschopnit ze podnikne veskere kroky k tomu aby tuto vypoved zrusil ale dle meho nazoru na toto nema pravo nebo se pletu ? dekuji za odpoved

Text odpovědi: 

Dobrý den,

pokud jste již podepsali dohodu o ukončení pracovního poměru, nelze tuto jednostranně vzít zpět. V úvahu by připadalo pouze okamžité zrušení pracovního poměru dle ust. § 55 zákoníku práce a to z některého v tomto ustanovení uvedených důvodů. Oprávněnost takového okamžitého zrušení pracovního poměru lze následně napadnout u soudu.

Tým IuRe

Partneři

 

European Digital Rights